KAARDI KASUTAMINE
Koolitee kaarti saab nihutada ning suumida. Kaardi nihutamine toimub hiire või klaviatuuri abil. Hiirega nihutamine on kõige lihtsam - tuleb vaid kaardil sobivast kohast "kinni võtta" kasutades hiireklõpsu (nuppu tuleb all hoida) ning liigutades kaarti sobivasse suunda. Kui oled jõudnud õigesse kohta, siis tuleb hiirenupp lahti lasta. Teine võimalus hiirega nihutamiseks on vajutada kaardi ärest olevaid oranze nuppe (üles-alla, vasakule-paremale ning diagonaalsuundadesse. Klaviatuuri abil on võimalik samuti kaarti nihutada - kasuta selleks nooleklahve. Vastavat nooleklahvi vajutades, liigub kaart automaatselt soovitud suunas.
Kaardi suumimiseks on kõige mugavam kasutada hiire rullikut. Hiire rullikut endast eemale nihutades suumitakse kaarti sisse (see tähendab, et objektid kaardil muutuvad suuremaks). Kui paned hiire rulliku pöörama enda suunas, siis suumitakse kaardilt välja - tekib efekt, et kaugened Maast. Suumimiseks võib kasutada ka kaardi vasakus ääres asuvat spetsiaalset suumiriba. Vajutades "+" märgile, suumitakse sind kaardile sisse, vajutades "-" märgile suumitakse sind kaardilt nii öelda "välja". Samuti võib suumimiseks kasutada ka nooleklahvi. Kui vajutad koos nooleklahve "üles" ja "alla", siis sind suumitakse sisse, kui vajutad koos nooleklahve "paremale" ja "vasakule", siis suumitakse sind välja.
OTSING
Otsingu teostamiseks sisesta otsingulahtrisse tänava ja/või linna nimi ning soovi korral ka maja number (nt Riia 24, Tartu). Pärast "Otsi" nupu vajutamist kuvab rakendus otsingutulemused ning sealt tuleb valida õige vaste. Kui ükski vaste ei sobi, siis tuleb otsingut korrata (sisesta uus otsingusõna ning vajuta taas otsingu käivitamise nupule ("Otsi").
OBJEKTIDE KAARDILE MÄRKIMINE
Kodu, koolitee või ohtliku objekti märkimiseks kaardile tuleb teha soovitud ikoonil (ikoonid asuvad kaardil paremas äres üksteise all rivis) hiireklõps. Valiku aktiveerudes tekib valitud ikooni ümber raam. Pärast seda tuleb hiirega liikuda kaardil sobivasse kohta ning teha uus hiireklõps. Kui see tehtud, ongi objekt kaardile märgitud. Objekti salvestamiseks tuleb valida avanevas hüpikaknas "Salvesta" nupp. Kui soovite lisada kommentaari või pilti objektile, siis tuleb seda teha enne "Salvesta" nupu vajutamist. Mitme objekti lisamiseks tuleb toodud tegevusi korrata. Pea meeles, et koolitee ning ohtliku ala kaardile märkimine on erinev teistest objektidest. Koolitee märkmiseks tee kaardile hiireklõps, selle peale määratakse kaart joone joonistamise reziimi. Iga järnev klõps kaardil määrab joone murdekohe. Joone lõpetamiseks tee hiirega topeltklõps. Proovi kaardil seda mitu korda, et täpselt aru saada kuidas see töötab. Sarnaselt toimub ka ohtliku ala joonistamine - alusta toimingut tavalise hiireklõpsuga ja lõpeta topeltklõpsuga. Hiljem on võimalik ka objekte kustutada. Selleks tuleb teha hiireklõps objektil ning avanevas aknas valida nupp "Kustuta".
Lisatud objekte on võimalik ka muuta. Selleks tuleb aktiveerida muutmise reziim vastaval ikoonil või joonel hiire klõpsates. Kui reziim aktiveeritud, saab vastava objekti andmeid muuta ning objekti asukohta muuta. Kui tegemist on punktobjektiga, siis saab seda nihutada, kui selle peal klõpsata ning hiirega objekt uude kohta lohistada. Kui tegemist on joonobjektiga, siis saab selle kuju muuta - saab olemasolevaid ankurpunkte uutesse positsioonidesse lohistada, saab ankurpunkte kustutada (liikudes hiirega ankurpunkti peale ning vajutades klaviatuuril "Del" klahvi) ning saab uusi ankurpunkte lisada (selleks tuleb olemasoleval joonel klikk teha).
PILDI ÜLESLAADIMINE
Pildiü võimalus avaneb kui objekt on kaardile märgitud ning rakendus on avanud objekti lisainfo sisestamise akna. Avanevas aknas on nupp "Lehitse", millel vajutades saab valida oma arvutis asuva pildi. Kui see tehtud, tuleb vajutada nupule "Lae üles", mille peale lisab rakendus pildi andmebaasi. Kui tegevused õnnestuvad, siis ilmub ekraanile tekst "Success!". ä seda tuleb vajutada nupule "Salvesta", et muudatused ikkagi süsteemis kajastuksid.
MUUD TOIMINGUD
Kaardirakenduses on mitmeid abifunktsioone, mis muudavad rakenduse kasutamise veelgi mugavamaks. Näiteks joonlaud lubab mõta kahe objekti vahelist kaugust. Kahe objekti vaheline kaugus ei pea ilmtingimata olema sirgjoon - kui mõõtmist alustada, siis saab lisada "keerakuid" kasutades hiireklõpsu. Mõtmine lõpeb hiire topeltklõpsuga.
Kui oled kõik objektid kaardile lisanud ning soovid tulemuse printida, siis on abiks printimise nupp.
Samuti on võimalus vahetada aluskaarti, kasutades nuppe "Orto" ning "Kaart". Nuppu "Alusta uuesti" kasuta siis, kui töö läks mingisugusel ajahetkel sassi ning soovid lisatud objekte kaardilt eemaldada.